autobusové nádraží

Autobusák ze stavebních buněk ještě rok. Co bude pak?

Takovou věc jen tak nikde nenajdete. Ve městě postaví provizorní zázemí autobusového nádraží, které pak zůstane čtvrt století. Vítejte v Liberci. Provizorium ale zřejmě jednou skončí i v Liberci, buňky podle primátora města zmizí v roce 2022.

„Příští rok by měl být posledním rokem těchto nevzhledných buněk,“ oznámil primátor Jaroslav Zámečník. 

A proč právě rok 2022 se stane tím magickým rokem, kdy Liberec přijde o provizorní nádraží? „Souvisí to s rekonstrukcí Uranu, kde bude vybudováno nové zázemí pro autobusové nádraží,“ dodal primátor. 

Stavební buňky, které zarazí návštěvníky města při jejich příjezdu už přes dlouhých dvacet let, tak konečně mohou přestat být ostudou Liberce. Tedy pokud vše půjde, jak má.

Rekonstrukce Uranu má začít v roce 2022 a během jediné stavební sezony má být hotovo. To znamená, že nové zázemí autobusového nádraží může začít sloužit koncem příštího roku. Ale opět, pokud vše půjde tak, jak má.

Ale co už, když občané města s provizoriem vydrželi čtvrt století, nějaký ten rok navíc už asi zvládnou také.

Pro město půjde o zahájení ambiciózního projektu, kdy chce přesunout autobusové nádraží na vlakové. Jenže ambiciózní projekty většinou chtějí čas. Sám primátor to odhaduje na přibližně deset let. 

A může být i hůř, vždyť o propojení obou nádraží se mluví minimálně od revoluce, jenže proti byla Správa železnic. Tu se nyní město pokouší přesvědčit, že jedna kolej na vlakáči se může zrušit a mohou tam jezdit autobusy. 

Pokud se vše povede, na horním zálivu stávajícího autobusáku vyroste kapacitní parkoviště, ve spodní části pak park a bytové jednotky.

Foto: Město Liberec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *