Rádelský mlýn

Tahle zpráva pár řidičů možná rozbrečela, Rádelák je hotový a průjezdný

Dva roky. Skoro dva roky objížděk, dopravních komplikací a také nehod přinesla oprava mimoúrovňové křižovatky Rádelský mlýn. Tisíce řidičů denně, podle průzkumů je to přibližně třiatřicet tisíc každičký den, si teď zhluboka oddechli, mnoha se možná zaleskli oči. Křižovatka je za účasti mnoha politiků konečně otevřená.

Kdo si na původní Rádelák ze sedmdesátých let vzpomene, nebyla to dobře postavená křižovatka, hlavně na napojení od Jablonce docházelo k mnoha nehodám, často tragickým. „Hlavním důvodem její přestavby bylo odstranění nebezpečného křížení jednotlivých dopravních směrů mezi Libercem, Jabloncem a Turnovem. K tomu bylo potřeba vybudovat novou větev křižovatky ve směru z Liberce do Jablonce, která je nyní vedena po sedmipolovém mostě,“ potvrdil generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Větší je i původně nevyhovující poloměr křižovatky, což výrazně přispělo ke zvýšení plynulosti a bezpečnosti dopravy.

Je až neuvěřitelné, co český řidič musí vydržet, znovu připomeňme, že rekonstrukce trvala skoro dva roky. Co je nejhorší? Že podle původních plánů se měla otevřít až v červenci příštího roku.

A v tuto chvíli se připomínají politici, kteří se podle svých slov vyjednáváním o toto bohulibé zkrácení zasloužili. „Poté, co byl zveřejněn záměr stavby, jejíž původní termín dokončení byl v červenci 2022, jsme začali jednat s investorem i projektanty, protože jsme s některými věcmi nesouhlasili,“ připomněl se například hejtman Martin Půta.

Ať je to jak je to, těžké časy jsou na Rádeláku pryč. Řidiči si ale neodpočinou, ŘSD už připravuje uzavření průtahu Libercem, kde jsou dva mosty v takovém stavu, že už teď by po nich nejspíš žádná auta jezdit neměla. Potom už bude klid, ptáte se? Nebude, na řadě pak bude kompletní přestavba libereckého tunelu.

Foto: Liberecký kraj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *