očkování

Očkovat malé děti? V Liberci jen u pediatrů

Chystáte se s dítětem na očkování a říkáte si už aby to bylo? Od pondělí se půjde k očkování registrovat, v Liberci to ale až tak jednoduché nebude. Očkovací místa Libereckého kraje totiž děti očkovat nebudou, rodiče tak budou odkázání na pediatry. Pokud váš pediatr očkovat nebude, budete muset nejspíš hledat jinde.

Kdo z pediatrů bude očkovat? To se neví. „Na rozdíl od praktických lékařů nemají pediatři v kraji zástupce, se kterým bychom mohli jednat, budeme to řešit v pondělí na krizovém štábu,” řekl k tomu náměstek hejtmana Vladimír Richter z ODS.

Kraj zatím děti očkovat nechce, protože mu chybí metodika, naopak převládají zmatky a protichůdné informace. „Podle předběžných informací by k tomu mělo mít dítě papír od svého pediatra, že může být očkované. Když už tam ale pro ten papír rodiče s dítětem půjdou, tak už tam rovnou může být očkované. Zatím ale není metodika, takže uvidíme, jak to nakonec dopadne,” vysvětlil náměstek, proč se kraj k očkování dětí od 5 do 11 let zatím staví rezervovaně.

Česko přitom objednalo 300 tisíc dávek, které mají dorazit příští týden, dětí ve zmíněné věkové kategorii je v Česku necelých 800 tisíc. Pokud tedy chcete dítě očkovat, budete si muset informace sehnat sami. Nebo počkat, až někdo řekne, jak to celé bude.

Liberecký kraj by měl nárok na 6 tisíc dávek.

Foto: Liberecký kraj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *