Vítězná Masarykova

Doleva už ne. Město chce zakázat odbočit z Vítězné vlevo na Masaryčku

Některé jistoty se zkrátka mění. Třeba že na křižovatce, kde vždy šlo odbočit vlevo, už odbočit vlevo nepůjde. Tak jako to chystá vedení Liberce na křížení Masarykovy a Vítězné. Právě z Vítězné chce odbočování po levé ruce zakázat. Slibuje si od toho, že se zmenší dlouhé fronty, které se tam tvoří hlavně v ranní a odpolední špičce.

Město si nechalo vypracovat průzkum, jaká je na křižovatce situace. A jako nejlevnější a nejrozumnější mu vyšlo, že pomůže zakázat odbočení. Z výsledků posouzení kapacity křižovatky pro stávající stav vyplývá, že vjezdy z Vítězné ulice jsou na hranici kapacity na stupni E, což je nestabilní stav, s délkou front až 130 metrů,“ popsal dopravní specialita Vojtěch Janků z odboru Kancelář architektury města Liberce.

Podle primátora skutečně jde o levné a jednoduché řešení. „Na křižovatce u muzea a galerie tak zajistíme, aby se tam zejména v ranních a odpoledních hodinách netvořily desítky metrů dlouhé kolony,“ řekl Jaroslav Zámečník.

V dopravní špičce tudy projede ve všech směrech celkem asi 1 270 vozidel. Z toho v hlavním směru z Vítězné ulice to je zhruba 790 aut. „Tím, že zakážeme odbočení vlevo z Vítězné do Masarykovy ulice, projede křižovatkou o 27 vozidel méně. Nicméně se díky tomu výrazně zlepší průjezdnost dalším téměř 800 vozidlům, které jezdí Vítěznou ulicí v obou směrech. Navíc dvojnásobně zkrátíme délky front a dobu čekání před křižovatkou,“ dodal Zámečník.

Podle něj se může stát, že toto řešení zamítne příslušný státní orgán. „V takovém případě jsme ale připraveni podat námitky. Jsem přesvědčený, že se jedná o nejlepší dostupné řešení složité dopravní situace v této části města,“ uzavřel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *